Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności> Edukacja globalna i regionalna

RODN "WOM" poleca:

=======================================================================

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie SILESIA INCOGNITA

Po sukcesie poprzednich dwóch edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie SILESIA INCOGNITA z wielką radością zapraszamy do udziału w trzeciej edycji.

Ogólne zasady:

- organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach oraz Muzeum Miejskie w Tychach

- nadzór merytoryczny: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w  Katowicach

- udział: dwuosobowe drużyny ze wszystkich szkół z województwa śląskiego

- aby wziąć udział należy przesłać prezentację poświęconą dowolnemu wydarzeniu lub postaci z dziejów Śląska

- wszelkie materiały oraz regulamin znajdują się na stronach SP nr 37 w Tychach, Muzeum Miejskiego oraz RODN „WOM” w Katowicach

Ważne terminy
15 marca 2018 roku – termin nadsyłania zgłoszeń wraz z prezentacjami
6 kwietnia 2018 roku, Tyska Galeria Sportu – finał konkursu

Regulamin tutaj: https://docs.google.com/document/d/14zKqgl0stwneq-wD8nMa_QQp-5doZwFcf1MfrE4cT2c/edit

Konkurs pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plury.

Nagroda główna: wycieczka do Brukseli

Dodatkowe onformacje:

Marcin Melon, Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach – e-mail: marcinmelon1979@gmail.com;

Anna Kura, Muzeum Miejskie w Tychach – e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

Aleksandra Gorzelik, RODN "WOM" w Katowicach e-mail: agorzelik@womkat.edu.pl, tel. 32 203 59 67 w.223 (w godz. 12-15)

www.muzeum.tychy.pl

www.sp37tychy.edupage.org

================================================================

RODN "WOM" realizuje w roku szkolnym 2017/18

VI edycję projektu "Edukacja globalna.Liderzy edukacji na rzecz rozwoju"

zgodnie z założeniami "Wieloletniego programu współpracy rozwojowej na lata 2016-2020"

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Zobacz filmik

=====================

Odbył się TEG-było energetycznie, edukacyjnie, ciekawie- juz dziś szukaj inspiracji na kolejny TEG

Plakat_TEG2017_www

TEG 2017-Tydzień Edukacji Globalnej

#CeleZrownowazonegoRozwoju

Obchodzimy TEG 2017 -

I Bytomska Gala Edukacji Globalnej-znajdź wydarzenie na FB link

Wydarzenie już za nami - było interesująco, edukacyjnie, wesoło!

data: 22.11.2017 r. (środa) o godzinie 11.00

miejsce: SP nr 37 przy ul. Tysiąclecia 7 w Bytomiu

=========================

UWAGA-Liderzy EG-śląskie I i śląskie II - można się logować do platformy http://grywalizacja.ore.edu.pl/

link

===============================

22.listopada 2017 w Tygodniu Edukacji Globalnej (w tym roku pod hasłem: Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas! – więcej tu: http://teg.edu.pl/) odbyła się I Gala Edukacji Globalnej.

Cała uroczystość odbyła się w gościnnych murach szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu, która współuczestniczy w programie "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju"  (o programie tu: http://www.edukacjaglobalna.ore.edu.pl/)

Galę rozpoczęto od powitania wszystkich gości-swoje wystąpienie miały: pani Anna zakrzewska –Zamora-dyrektor naszego Ośrodka oraz pani Dorota Huras –dyrektor SP 37 i równocześnie gospodyni obiektu.

Podczas gali zaproszone do współpracy szkoły prezentowały swoje pomysły na zmienianie świata w formie spektaklu teatralnego, tańca afrykańskiego, śpiewania piosenek o tematyce poszanowania zasobów Ziemi czy eko pokazu mody. Zostały również przygotowane i zaprezentowane przedmioty recyklingowe, czy ogródki w ...słoikach.

Lista szkół – artystów biorących udział w Gali Edukacji Globalnej

SP 37 Bytom - spektakl teatralny Przyszłość świata zależy od nas

SP 6 Bytom – Taniec łagodzi obyczaje

SP 32 Bytom – Pokaz mody recyklingowej i eko taniec